Bozankaya Otomotiv

Sincan Organize Sanayi Bölgesi Ahi Evran Mah. Artuklular Sok. No: 3/B, 06930 Sincan Ankara
+90 312 815 4910       +90 312 815 4915       info@bozankaya.com.tr

Raylı sistem ve toplu taşıma araçları tasarım ve üretimi yapan Bozankaya A.Ş.’nin en büyük gücü, sektör için gerekli tüm halkaları kendi grup şirketleri bünyesinde barındırmasıdır. Raylı sistem ve toplu taşıma alanında öncülük eden Bozankaya; %100 Alçak Tabanlı Tramvay, raylı sisteme entegre edilebilen Trambus, elektrikli otobüs ve metro gibi projelerle ilklere imza atmaktadır.

Yeni nesil araçları ile yerel yönetimlerin ve toplu taşımacılık yapan özel kuruluşların çözüm ortağı olan Bozankaya’nın raylı sistem, ticari araç ve detay parça üretimi Ankara’daki tesislerinde gerçekleştirilmektedir. 2015 Avrupa’da Yılın Şirketi seçilen Bozankaya; Avrupa standartlarındaki yüksek kalitesi, gelişmiş AR-GE merkezi, toplu taşıma araçları tasarım ve üretimindeki deneyimi ve şehre özel çözüm geliştirebilme özelliği ile sektörün öncü markalarındandır.

Türkiye’de ilk ve tek %100 yerli 25m Trambusün üreticisi Bozankaya; otobüs, troleybus, tramvay, metro gibi toplu taşıma araçlarının tümünü üreten tek firma konumundadır. Yolcu taşıyan ilk yerli elektrikli otobüsü ile dünyada ilk on elektrikli otobüs üreticisi arasında yer almaktadır. Bozankaya A.Ş. Ankara tesisinde sac ve profil şekillendirme ile yüksek kalitede mamul üretimi yapılmaktadır.

Tasarımı ve üretimi tamamen Bozankaya'ya ait kalıplarda EN 15085 CL2 ve DIN EN ISO 3834-2 standartlarında kaynaklı birleştirme işlemleri yüksek kalite ve güvenilirlikte yapılabilmektedir. Ayrıca tesis tam otomatik boyahane ünitesine sahiptir. Yatırımlarına hızla devam eden Bozankaya; Bombardier ile hızlı tren üretiminde, Siemens ile metro üretimi projesinde işbirliği yapmaktadır.

İletişim Bilgileri
Şirket Videosu