Cadem

Burhaniye Mah. Taşocakları Çıkmazı No:1 Beylerbeyi Üsküdar İstanbul
+90 216 557 6464       +90 216 557 6777       cadem@cadem.com.tr

Cadem, 1990 yılı başlarına dayanan birikimleri ile endüstrideki tasarım, mühendislik ve ürün geliştirme ihtiyaçlarına çözüm sağlamayı amaç edinmiştir. Kurucu ortaklar, başlatmış oldukları IBM çözüm ortaklığı ve eğitim faaliyetlerini, 1998 yılında Cadem Cad Cam Destek Merkezi AŞ çatısında kurumsallaştırmışlardır. Günümüzde Cadem, ArGe, Mühendislik, Tasarım, CAD CAM konularındaki çözüm ve hizmetlerini; PLM kavramı ile çeşitlendirerek, Dassault Systemes’in ve konusunda uzman GOM, 3DSystems, Witte, Sensable, Optis vb. firmaların çözüm ortaklılıkları ile büyüterek devam ettirmektedir. Kaliteli profesyonel hizmeti ana prensip edinen Cadem, PLM’in verimli ve üretken kullanımına yönelik temel, uzmanlık ve metodik eğitimleri sunmakta; her zaman müşterinin yanında olacak şekilde teknik destek hizmetleri vermektedir.

Ülkemizin 2023 vizyonuna uygun olarak Cadem; teknolojik çözümler sunmanın yanında, ArGe, tasarım ve ürün geliştirme çalışmaları yapmayı görev edinmiştir. Cadem, pek çok müşterisiyle birlikte komple ürün geliştirme çalışmaları yanında, pazarın ihtiyaçlarına yönelik katma değeri yüksek araç geliştirme ve üretme projelerini de sürdürmektedir. Özellikle otomotiv, savunma sanayi, havacılık, raylı araçlar, tarım ve iş makineleri sektörüne ArGe, ürün tasarımı, prototip parça ve komple araç geliştirme hizmetleri verilmektedir. Cadem, bugün itibari ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan yüzlerce üst seviye müşterisine çözüm ve hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Cadem, TÜBİTAK-TEYDEB, Kosgeb ve AB Çerçeve Programı destekleri ile L7 Sınıfı ticari araç geliştirilmesi (TEYDEB), Li-Ion pil Paketi geliştirilmesi (AB 7. çerçeve), elektrikli araçlar için kalıcı mıknatıslı motor geliştirilmesi(TEYDEB), elektrikli araç için Li-Ion pil paketi geliştirilmesi (TEYDEB), zenginleştirilmiş gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) sistemi geliştirilmesi (TÜBİTAK-Uluslararası ArGe) gibi pek çok Ar-Ge projesi gerçekleştirmiş bulunmaktadır. İstanbul Ulaşım AŞ ile birlikte tramvay tasarımı çalışmalarını da başarı ile gerçekleştiren Cadem, bu sektördeki pek çok müşterisine tasarım, mühendislik hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Cadem; ticari araç (otobüs, kamyon vb) komponent geliştirilmesi, minibüs tasarımın ve prototip araç yapılması, tarım araçları ( traktörler ve ekipmanları) geliştirilmesi ve prototip araç yapılması, raylı taşımacılık araçları (tramvaylar) geliştirilmesi ve prototip araç yapılması, L7 sınıf araçlar geliştirilmesi ve prototip araç yapılması, İş makinaları geliştirilmesi ve prototip araç yapılması gibi çok sayıda projeyi de başarı ile tamamlamıştır. 2012 Yılı başarılı KOBİ yarışmasında Cadem, inovasyon dalında, geliştirmiş olduğu yerli L7 araç projesi “TURCOTO-Uveyk” ile ödüle layık görülmüştür. Cadem; pazarı geliştirici ve yönlendirici yaklaşımları, değişen ve gelişen müşteri beklentilerini zamanında karşılama, teknolojik gelişmelerde öncü olma yolunda lider konumunu sürdürmeyi temel ilke olarak benimsemektedir. Bu doğrultuda Cadem; endüstri, savunma, sağlık ve eğlence sektörlerine AR/VR yazılım, prototip ve ürünleri geliştirmek üzere yeni bir girişim başlatmıştır.

İletişim Bilgileri