ARUS, EURASIA RAIL 2019 İZMİR FUARINA DAMGASINI VURDU

Added Date 5.07.2019

Türkiye'nin tek, dünyanın en büyük 3. demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı Eurasia Rail fuarının 8. cisi 10-12 Nisan tarihleri arasında İzmir'de yapıldı.

Dünya demiryolu sektöründe uygulanan son teknolojilerin görücüye çıktığı, üst düzey temsilcilerin ve karar vericilerin bir araya geldiği fuarda sektörün nabzı tutuldu.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, TCDD, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC), Ticaret Odaları ve Dernekleri ile iş birliği çerçevesinde, Katar, Almanya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Hollanda, İspanya, Rusya ve İtalya’dan yerli ve yabancı çok sayıda firmalar katılım sağladı.

Açılış konuşmalarına Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, İzmir B.B. Başkanı Tunç Soyer, TCDD Genel Müd. Ali İhsan Uygun katıldı. 

Türkiye’nin en yetenekli firmalarını ASELSAN, BOZANKAYA, DURMAZLAR, KARDEMİR, DALGAKIRAN, ISBAK, YAPI MERKEZİ, SARKUYSAN, SAFKAR, ER-BAKIR,  ELSİTEL , ANGST PFISTER, ARTI ELEKTRONİK,  ATALAR MAKİNE, AVITECH KAUÇUK, BABACAN KAUÇUK, BERDAN CİVATA, DAS LAGER RULMAN, ELSAN ELEKTRİK, , EPSİLON NDT, ERA ELEKTRONİK, EREN BALATACILIK, FMC HİDROLİK, GÜRGENLER, ISI-ŞAH, PETES, RC ENDÜSTRİ, ULUSOY RAYLI SİSTEMLER, VAKO VAGON, VOITH, YAZ-KAR gibi şirketleri bünyesinde bulunduran Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi, TCDD ve Bağlı ortaklıkları dahil 49 üyesi ile Eurasia Rail fuarına damgasını vurdu ve Türk Demiryolu Sanayisinin uluslararası alanda parlayan yıldızı oldu.

ARUS Raylı Sistem Sektörünün Sesi Oldu

ARUS, Türkiye Demiryolu Sanayisine yön veren Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi fuarda kurduğu stantda yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçisini ağırladı. Türkiye Demiryolu Sanayisindeki gelişmeleri, yerlileşme politikalarını ve Türk Demiryolu sanayicilerinin kabiliyetlerini ziyaretçilerine anlatarak ulusal ve uluslararası arenada sektörün sesi oldu. Fuarda ARUS standını ziyaret eden yabancı misafirlerin tamamı ARUS kümelenmesinin faaliyetlerine, sektörde oluşturduğu işbirliğini, güven ortamını ve Türk raylı sistemlerindeki gelişmeyi hayranlıkla dile getirdiler. Çok sayıda Hindistanlı, İranlı, Kanadalı, Avusturyalı , Alman, İtalyan ve Çek Cumhuriyetinden gelen iş adamları ve sektör temsilcileri ARUS üyesi Türk firmalarının kabiliyetlerinden ve kalitesinden dolayı ARUS ile işbirliği yapmak istediklerini açıkça dile getirdiler. Son olarak Avusturyalı iş adamlarından gelen talep doğrultusunda 11.04.2019 tarihinde ARUS standında Türk ve Avusturyalı sanayicilerimizi bir araya getirerek masabaşı B2B iş görüşmeleri organize eden ARUS, firmalarımızın uluslararası arenada işbirliklerinin gelişmesine katkıda bulundu.

ASELSAN, KARDEMİR, BOZANKAYA, DURMAZLAR, YAPI MERKEZİ, SARKUYSAN, ER-BAKIR, TCDD ve Bağlı ortaklıkları TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ, KNORR-BREMSE, CAF, CRRC, SIEMENS vb gibi sektörün yerli ve yabancı önde gelen markalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarda, firmalar öne çıkan ürün ve prototiplerini küresel piyasaya sundular. Ayrıca fuar kapsamında katılımcı ve ziyaretçiler, alım heyeti programı ile yeni iş birliklerine imza atma şansı elde ederken, fuar boyunca işlenen birbirinden farklı konferans konularıyla sektör hakkında bilgi sahibi oldular. Alım Heyeti programı çerçevesinde katılımcı, ziyaretçi ve davetli alım heyetleri arasında toplamda 776 toplantı gerçekleştirildi.

Üç gün süren fuarda eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlik programında; konferanslar, yuvarlak masa buluşmaları, mega proje sunumları ve atölyeler ile raylı sistemlerdeki teknolojik gelişmeler, altyapı yatırımları, yolcu deneyimi ve güvenlik gibi sektörde öne çıkan konular ele alındı. Uzman görüşleri, örnek vaka çalışmaları ve sektördeki son gelişmeleri içeren etkinlikler, raylı sistemler sektörünün üst düzey karar vericilerini, yetkilileri ve teknoloji uzmanlarını bir araya getirdi.

Related Images