ARUS ile Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü "Yerlileştirme İş Birliği Toplantısı" gerçekleştirdi.

Added Date 27.11.2018

OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen "Yerlileştirme İş Birliği Toplantısı" açılışında konuşan ARUS Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, kümelenme hakkında bilgi verdi.Toplantıya katılan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Bekar, GO Raylı Sistemler Daire Başkanı Sinan Yılmaz, TCDD Genel Müdürü ve ARUS Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın raylı sistemlerdeki yerlilik ve ülkemiz sanayisinin potansiyel gücü, sektörde iş birliğinin önemi ve ithalat yerine artık Türk şirketlerinin ihracat yapmaları konusunda görüşlerini bildirdiler. 

Konuşmaların ardından ikili iş görüşmeleri yapıldı. İş görüşmeleri çerçevesinde, sektöre hizmet veren ARUS üyesi 60 yerli üretim yapan firma, metro araçları bakım ve revizyon, sinyal ve enerji, Ar-Ge, teleferik bakım ve onarım, otobüs bakım başlıklarında ASELSAN ve EGO yetkilileriyle kabiliyetlerini ve projelerini paylaştıkları masabaşı ikili iş görüşmelerini gerçekleştirdi.

Programda ayrıca ARUS üyesi Bozankaya A.Ş.’nin Ankara’da ürettiği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılan elektrikli otobüs de sergilendi.

Related Images