Elsan Elektrik

Etiler Mahallesi 1458. Cadde No:40 06790 Etimesgut Ankara
+90 312 244 0994       +90 312 243 1438      elsan@elsanas.com.tr      www.elsanas.com.tr

Türkiye’nin ilk elektrik motorları üreticilerinden olan ELSAN Elektrik San. ve Tic. A.Ş., 1964 yılında Ankara’da toplam 24.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Zaman içerisinde yapılan yatırımlarla, farklı kutup sayılarında ve gerilim değerlerinde 400 kW’a kadar IEC normunda motorla birlikte, farklı sektörlerde özel kullanım alanlarına sahip 12 çeşit elektrik motoru ve alternatör de ELSAN’da programlı olarak üretilebilmektedir.

Söz konusu üretimlerin dışında, tasarım ve esnek üretim alt yapısı sayesinde, ELSAN müşterilerinin isteklerini karşılayan katma değeri yüksek özel motorların tasarımlarını ve üretimlerini de gerçekleştirebilmektedir.

ELSAN’da tramvay ve metro sistemlerinde kullanılan cer motorları üzerine yapılan çalışmalar 2014 yılında başlamıştır. Günümüze kadar başarıyla tamamlanan Ar-Ge projeleri sayesinde bu alanda tasarım ve üretim yeteneği ile birlikte tecrübe kazanılmıştır. Standart elektrik motorlarında ülkemizin ihracatçı bir konuma gelmesine önemli katkılar sağlamakla birlikte, raylı sistemlerde kullanılan ve kritik teknoloji olarak belirtilen cer motorlarının da yerli ve milli imkânlar ile yapılabileceği ELSAN tarafından ispatlanmıştır. Cer motorları alanında yapılan söz konusu çalışmalar, Türkiye’nin bu alandaki ihtiyacının ithalat yoluyla karşılanmasının önüne geçilmesini amaçlamaktadır. Kazanılmış olan bu yetenek, raylı sistemlerde öngörülen en az %51 yerlilik şartının da karşılanmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.

Products

Certificates

ISO 9001
Contact Information