Estetik Yay

Cerrah Mah. 3.Sanayi Caddesi No:11 İnegöl Bursa
+90 224 714 2230       +90 224 714 2235      info@estetikyay.com.tr      www.estetikyay.com.tr

Firmamız 1958 yılında ESTETİK YAY Sanayi ve Ticaret adı ile merhum Süleyman Ezim tarafından kurulmuştur. 1978 yılına kadar binek araçlarına fren, gaz, debriyaj yayları üretmiştir. 1978 yılından sonra atölye bazında sıcak sarımlı yaylar üretimine başlanmış, 1988 yılında zamansız vefatıyla çocukları tarafından şirkete dönüştürülmüştür.
1996 yılına kadar özellikle inşaat makineleri ve demir-çelik endüstrisine yönelik düşük adetli sıcak sarımlı yay imalatına devam edilmiş, 1997 yılında Almanya’da bulunan sıcak sarımlı helezon yay imalatını HAGENER MOTTE FEDERNFABRIK üretim tesisi satın alınıp lokomotif, vagon ve demiryolu makineleri boji yayları imalatına başlayarak demiryolları yan sanayi sektöründe yerini almıştır.
55 senelik yay sektöründeki tecrübesi ile Lokomotif, Vagon ve Raylı  Taşıtların boji süspansiyon yaylarının imalatını UIC 822 standartlarına göre ve ISO 9001/2008 kalite yönetimi referansında gerçekleştirerek TCDD, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ ve ülkemiz  vagon üreticileri ve komşu ülkelerin demiryolu sektöründen gelen talepleri karşılamaktadır. Firmamız, Almanya’dan komple halde ithal ettiği yay üretim tesisiyle birlikte sektördeki en büyük üreticiler arasına katılmıştır.
Bazı referanslarımız
Edmund Brand  Federnfabrik (ALMANYA), Regal Cooperation (ABD), Chieftain Traliers  (İRLANDA), Morris  Springs (İNGİLTERE), Centrum B (SLOVAKYA), M.Moysiades Spring Manufacturer (YUNANİSTAN), MES Makina  (TÜRKİYE), NACE  (TÜRKİYE), Burçelik (TÜRKİYE), TCDD (TÜRKİYE), Suriye Demiryolları (SURİYE).
 

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri