EXXTRA PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENME & PAYLAŞIM ÇALIŞTAYI'NIN 1. BÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Added Date 25.05.2020

COSME EXXTRA(EXcellence EXchange and Teaming-up between RAilway clusters and ecosystems) projesi kapsamında Danimarka Kophenhag'da düzenlenmesi planlanan Öğrenme & Paylaşım Çalıştayı Covid-19 salgını nedeniyle Teams microsoft üzerinden çevrimiçi olarak düzenlendi. Toplantıya ARUS/Türkiye, DITECFER/İtalya, CENSEC/Danimarka, RAILGROUP/İspanya, I-TRANS/Fransa, MAFEX/İspanya ve BTS/Almanya kümelenmeleri katıldı. Proje paydaşı her kümelenme organizasyon yapıları, stratejileri ve verdikleri hizmetler hakkında sunumlarını yaptılar ve kümelenmeleri hakkında bilgiler verdiler. Daha sonra çalıştayın ev sahibi Altın Etiketli CENSEC kümelenmesi, düzenlenen memnuniyet anketlerini ve kümelerin swot analizlerini sundu. Ardından diğer paydaş kümelerle birlikte swot analizler üzerine değerlendirmeler ve karşılıklı görüş alışverişleri yapıldı.

Çalıştayın ikinci oturumunda küme mükemmelliyeti uzmanı Kaspar Nielsen "Küme Mükemmelliyeti" üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Kümelenmelerin Bronz, Gümüş ve Altın etiket alma sürecinde neler yapması gerektiği konusunda detaylı bilgi verdi. Sunumun ardından soru-cevap kısmına geçildi. Bronz etikete sahip ARUS, gümüş etiket için gerekli şartlar hakkında bilgi aldı. 

İlk günün üçüncü ve son oturumunda Railgrup kümelenmesi ve ConnectBrains açıklayıcı bir grafik sunarak kümelerin swot analizlerinin değerlendirmesini yaptı.

Related Images