İtalya’da Üyelerimiz İçin ClusterXchange Fırsatı!

20-22 Haziran tarihleri arasında İtalyan Demiryolu Kümelenmesi DITECFER ev sahipliğinde İtalya’da ClusterXchange organizasyonu düzenlenecektir. Devam etmekte olan Cosme projemiz EXXTRA kapsamında “Demiryollarında Sibergüvenlik” ve “Multimodal Lojistik” konularının ele alınacağı faaliyetler gerçekleştirilecektir. Etkinlik bütün firma, kurum ve kuruluşlara açık olup, ayrıca KOBİ’ler, Startup’lar, Kümelenmeler, Araştırma Merkezleri yine proje kapsamında seyahat/konaklama masraflarını karşılamak için ödeme alabileceklerdir. (Destekten sadece 1 kişi faydalanabilir - 3 gün için 450 €)

ETKİNLİK PROGRAMI:

  1. Gün:  Demiryollarında Siber Güvenlik konusunda ve Multimodal Lojistikteki zorluklar incelenecek. Blockchain teknolojisinin demiryolu sektöründe kullanımı konusunda bilgiler aktarılacak.
  2. Gün: Projeler için potansiyel fikirlerin ve işbirliklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak için ağ oluşturma ve çalışma grupları faaliyetleri gerçekleştirilecek. 
  3. Gün: “Mermer Ocağından, Limana“, Marina di Carrara Limanı'nda mermerin tedarikten liman nakliyesine kadar olan süreci takip edilecek olup, Mermer tedarik zinciri ile ilgili saha ziyareti gerçekleştirilecek.

Etkinlik tanıtım slaydına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru için son tarih 23 Mayıs olup KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Related Images