KIBRIS BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekleme Tarihi 29.09.2022

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu’nu ziyaret eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ARUS Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın, “Kıbrıs'a yatırımcı çekme ve istihdam sağlayacak sektörlerin geliştirilmesinde OSTİM modelini uygulayabiliriz.” dedi. OSTİM’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçisi olarak göreve başlayan İsmet Korukoğlu'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarette, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ARUS Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Müldür, OSTİM Teknik Üniversitesi Ahi Evran Anadolu Müteşebbisliği Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Hacı Bayram Bulgurlu, Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Ankara Temsilcisi Burcu Kayan bulundu.
Büyükelçi İsmet Korukoğlu’na hayırlı olsun dileklerini ileten Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ile KKTC’nin kalkınması için iş birliklerine hazır olduklarını kaydetti.
Toplantıda yerli elektrikli araç ve otobüs üretimi konusunda işbirliklerinin artırılması gerektiği vurgulandı.
“Üretim yapabilecek yollar bulmamız gerekiyor”
KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, OSTİM’le iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.
Ülke ekonomisinin hizmet sektörüne dayandığını belirten Korukoğlu, şunları kaydetti: “Üretimin ne kadar önemli olduğunu pandemide gördük. Ülkemizin ekonomisi turizm ve eğitime dayalı. Üretim yapabilecek yollar bulmamız gerekiyor. Sadece hizmet sektörüne bağlı bir ekonomi olmamalıyız. Türkiye’den gelen suyun tarımda da kullanılması için çalışmalar devam ediyor.”

İlgili Görseller