KKTC CUMHURBAŞKANI'NDAN OSTİM ZİYARETİ

Ekleme Tarihi 6.09.2022

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen fahri doktora törenine katılmak üzere OSTİM’e geldi. Tören öncesi OSTİM OSB’de Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kümelenme Başkanları ve sanayicilerle bir araya gelen Tatar, “KKTC’de tarım, turizm ve inşaat sektöründe bir gelişim oldu. Sanayide de potansiyel var. Bazı hafif sanayi ürünlerinin oluşturduğumuz ve oluşturacağımız sanayi bölgelerinde üretilmesini hedefliyoruz. Önemli olan Kıbrıs’ımızda refahı, ekonomik katma değeri sağlayabilmek. Bunun için sizlerin tecrübeleri bizler için çok önemli.” dedi.
Bölge hakkında Tatar’a bilgiler aktaran OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ORHAN AYDIN da KKTC için her türlü bilgi ve tecrübe aktarımında bulunacaklarını belirterek, “Emirlerinize amadeyiz” mesajı verdi.
KKTC Cumhurbaşkanı daha sonra Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Turkuaz Bina’da faaliyet gösteren firmalarda incelemelerde bulunarak üretim ve ihracat faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza ARUS küme üyeleri olarak elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda birlikte çalışabileceğimizi ve işbirliği yapabileceğimizi bildirdik.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, programının son kısmında OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen fahri doktora törenine katıldı. Tatar’a fahri doktora beratı OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek tarafından takdim edildi.

Tatar törende ayrıca “Kıbrıs Türkü’nün Ada’da Varoluş Mücadelesi ve Doğu Akdeniz’deki Haklarımız” konulu konferans verdi.

İlgili Görseller