Tahran 6. Uluslararası Tren Yolu Taşımacılığı Fuarına ARUS Olarak Katılım Sağladık

Ekleme Tarihi 25.06.2018

Tahran 6. Uluslararası Tren Yolu Taşımacılığı Fuarı, İran'ın başkenti Tahran'da 290 firmanın katılımıyla kapılarını açtı. Fuara küme olarak 8 firmamız ile katılım sağladık. Fuarda, İran'dan 200, Türkiye, Çin, Almanya, Rusya ve İspanya'nın da aralarında bulunduğu ülkelerden 90 şirket yer aldı.

Küme heyetimiz, İran programının ilk gününde Türkiye’nin İran Ticaret Ataşesi Cengiz Gürsel’le ziyaret ederek İran sanayisi ve ticaret hakkında geniş bilgi aldı.

Fuar kapsamında ARUS olarak  İran Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşuri ve sektörün önde gelen temsilcileriyle birçok  ikili iş görüşmeleri yapıldı.

ARUS Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş: “Sektörün önde gelen temsilcileriyle bir araya gelerek Türk sanayisinin ve üyelerimizin kabiliyetlerini aktarıyoruz. Burada bizim gibi Almanlar, Çekler, İspanyollar kümelenmelerle temsil ediliyor. Yine İspanyol CAF’ın yanı sıra Siderek, Sener, Knorr Bremse gibi büyük firmalarla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. İran Demiryolları ve İranlı firmalar da etkinlikte dikkat çekiyor. Heyet olarak; İran programımızın son günü motor üretimi yapan bir firmayı ziyaret edeceğiz.” dedi

İlgili Görseller