TCDD ve Bağlı Ortaklıklar, Taşımacılık A.Ş, TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ile ARUS Sanayicileri Arasında Yerli Üretim İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Ekleme Tarihi 20.07.2017

TCDD-ARUS YERLİ ÜRETİM İŞBİRLİĞİ ÇALIŞTAYI

18 Temmuz 2017 tarihinde TCDD-ARUS Sanayicileri arasında gerçekleştirilen Yerli Üretim İşbirliği çalıştayı büyük ilgi gördü. 90 Arus sanayici kuruluşu ve TCDD, Bağlı Ortaklıklar TCDD Taşımacılık A.Ş, Tülomsaş, Tüvasaş, Tüdemsaş yetkililerinin katıldığı Çalıştayda açılış Konuşmalarını sırasıyla ARUS Başkanı ve TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın, Ostim OSB Başkanı Sayın Orhan Aydın, ASO Başkanı Sayın Nurettin Özdebir ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA gerçekleştirdi. Programın II.ci kısmında Tülomsaş Genel Müdürü Sayın Hayri Avcı, Tüvasaş genel Müdürü Sayın Prof.Dr. İlhan Kocaarslan, Tüdemsaş Genel Müd. Vekili Sayın Celalettin Bayrakçıl, TCDD Taşımacılık A.Ş adına da Araç Bakım Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Bayraktutar firmalarını ve yerli ve Milli projelerini tanıtan birer sunum yaptılar.

Öğleden sonra Demiryolu Altyapı, Demiryolu EST, ARGE, TCDD Taşımacılık, Tülomsaş, Tüvasaş, Tüdemsaş masalarında TCDD ve Bağlı Ortaklıklar ve ARUS sanayicileri arasında B2B Masabaşı görüşmeler gerçekleştirildi. 

Koordinatör : Dr. İlhami Pektaş

İlgili Görseller