TOZ METALURJİSİ İLE ÜRETİM TEKNİKLERİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Ekleme Tarihi 4.07.2019

Otomotiv sektöründen şarj edilebilen pillere, mıknatıslardan diş dolgularına kadar çok geniş bir kullanım alanı olan toz metalurjisinin ülkemizde kullanımı, toz ve ürün üretim teknikleri konusunda seminer düzenlendi.

ARUS, Ostim Teknik Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi’nin katkılarıyla Karabük Üniversitesi İmalat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Boz tarafından Ostim eğitim ve seminer salonunda toz metalurjjisi, Türkiye’de metal toz kullanımı, Türkiye’de metal toz üretimi, toz metalurjisinin önemi ve katma değer etkisi, ithalatın önlenmesi ve cari açığa etkisi, yurt dışında ve ülkemizde kullanıcı firmalar hakkında seminer verildi.

Seminere ARUS Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, Ostim Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerim Çetinkaya, sektörü temsilen Protek Elmas Uçların’dan Muharrem Arslan, DATEM’den Atilla Keskin ve ekibi, Cesur Elmas Uçları’ndan Ahmet Arslan, Sanayi Bakanlığı’ndan Feza Hacışevki, Mehmet Demir, Hüseyin Cüneyt Ceylan, Alkan Makina’dan Mehmet Alkan, Filiz Alkan, Sarkuysan’dan M. Ali Akoy, Ostim Yatırım’dan Abdullah Çörtü, İmestek Savunma'dan Mehmet Ursavaş, Design Makina’dan İbrahim Karakoç ve diğer sektör temsilcileri katılım gösterdi. Seminerde sektördeki üreticiler, ürünler, sektör sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.

İlgili Görseller