Yazkar Klima

Atatürk Cad. Fatih Sitesi 3-A İkitelli Org. San. Böl. Başakşehir İstanbul
+90 212 485 8396       +90 212 485 8400       info@yazkar.com.tr      www.yazkar.com.tr

YAZ-KAR KLİMA & SOĞUTMA A.Ş. 21 yılı aşkın süredir Raylı sistem, Otomotiv, Savunma sanayi ve ticari araç sektöründe Isıtma,Havalandırma - Klima (HVAC) , Kapı ,Vakum Tuvalet sistemleri, Ar-ge ,Tasarım ve üretim konusunda uzmanlaşmıştır. Bugün itibari ile 50’den fazla farklı tasarımları ile Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu Ülkelerinde çalışan 10.000’lerce ünitesi vardır.

Türkiye pazarında hizmet verdiğimiz şirketler arasında TCDD, TÜVASAŞ,TÜLOMSAŞ, EGO-ANKARAY, İSTANBUL ULAŞIM,T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü, (İETT,Özel Halk Otobüsleri, Raylı Sistem), Adana Ulaşım, BMC otobüsleri, Iveco İhraç Otobüsleri, Mercedes Axor, FNS savunma sanayii sistemleri gibi önemli kuruluşlara ar-ge, tasarım ve üretim yapan ihracatçı bir firmadır.

Sürekli araştırma ve yenilik arayışımız, teknoloji geliştirmemize yardımcı olmuştur ve YAZ-KAR olarak bizi Türkiye pazarında önemli oyunculardan biri haline getirmiştir. YAZKAR A.Ş. nin Yeni şirketi YAZKAR ARGE ve TEKNOLOJİ anonim şirketi , SAKARYA Üniversitesi TEKNO - KENT ile yürüttüğü AR-GE ,Tasarım ve test çalışmaları sonucu Raylı sistem Kliması,Kapı ,Vakum Tuvalet Sistemleri ve Araç Soğuk Muhafaza Cihazı yanı sıra Ticari Araç Kliması tasarlamaktadır. Son dönemde YAZ-KAR, mühendislerimizin AR-GE çalışması sonucu Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait EGO-ANKARAY raylı sistem araçlarında özel tasarım YZK-800 model raylı sistem Metro kliması, başkentlilere iki yıldır hizmet vermektedir.

YAZ-KAR bu klimasıyla son teknoloji, tam otomatik ve 22cm yüksekliği ile bu seğmende dünyanın en ince Metro klimasını dizayn ederek sahip olduğu deneyim, mühendislik ve teknoloji gücünü bir kez daha bütün dünyaya ispatlamıştır. YAZKAR A.Ş. İSTANBUL ULAŞIM A.Ş.nin ABB araçlarındaki 104 adet Klima yenilemesi yanı sıra TCDD revizyon -TÜLOMSAŞ Projelerindeki klima montajlarına başlamıştır. İstanbul Ulaşım ,Ankaray-EGO ,TCDD,Tuvasaş,Tülomsaş ve diğer kuruluşlarda hizmet veren binlerce YazKar klima montajı. Hava sıcaklığına göre araç içerisinde olması gereken optimum ısıyı hesaplayarak soğutma - ısıtma yapacak olan klimalar, tam otomatik olarak hizmet vermektedir. Bu sayede de sürekli olarak açık konumda bulunan trenlerin camlarından gelen esintili hava ve gürültünün de önüne geçilmiştir. YAZ-KAR, 2012 yılında Türkiye’nin saygın şirket gurubu ASAŞ ile yaptığı ortaklık sonucunda yapılan yeni yatırımlar ve projelerle kendi sektörün de yerli-yabancı sayılı firmalar arasında yer almaktadır.

Adapazarı-Arifiye bölgesinde ASAŞ GROUP’un sahip olduğu 20.000 m2 arazi üzerinde yapımı biten 2.500 m2 kapalı alan yeni fabrikamız 2014 yılınında tam kapasite faaliyete geçmiştir. YAZKAR Arifiye fabrikasında ,Raylı sistemler ve Ticari araçlar için yüksek maliyetlerle yaptırdığı, Türkiyede ve Dünyada en son Teknoljik imkanlara sahip TEST ODALARI ile hem kendi cihazlarına hemde benzer firmalara test ortamı sunmaktadır. Vakum Tuvalet sistemlerinde EVAC dünya çapında teknoloji lideridir. ASAŞ/YAZ-KAR , Türkiye Evac distribitörü ve Türkiyedeki yerlileştirme partnerı olup, Almanya merkezli Evac tren ve otobüslerde sıhhi modüller için kullanılan entegre sistem ve komponentlerin uzman tedarikçisi konumundadır. Evac işlevsellik ve aynı zamanda toplam maliyeti düşürme açısından ürünlerini sürekli geliştirmektedir. Evac kendi segmentinde AR-GE'si ile fikirler üretir ve modern teknolojiyi kullanarak kolay pazarlanabilir ürünler geliştirir. Evac yeni hizmetler geliştirmek için çok yönlü tecrübesini kullanır ve müşteri gereksinimlerini karşılayabilecek durumdadır. YAZKAR CE, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, EN 15085 sertifikalarına sahip olup, IRIS ve ISO 16949 belge çalışmalarının son aşamasına gelmiştir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
CE Belgesi
ISO/TS 16949
İletişim Bilgileri