02166232173 02126232170
Orhan Gazi Mahallesi ISISO Sanayii Sitesi 15. Yol Sokak No: 37 34538 Esenyurt/İstanbul
gursoy.aydin@frigomekanik.com

Klimatik Test Odası

FRİGO MEKANİK, endüstriyel soğutma sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir.
Pek çok farklı sektöre yönelik özel tasarım soğutma sistemleri çözümleri sunan firmamız; savunma sanayi, otomotiv sektörü, beyaz eşya vb. sektörler için, ürünlerin uç sıcaklık ve nem derecelerindeki durumlarını analiz etmelerine yönelik Klimatik Test Odaları kurmaktadır.
Klimatik test odalarında; sıcaklık, nem ve hava hızı PLC/SCADA yazılım sistemi ile hassas olarak kontrol edilebilmektedir. Test odalarının duvar ve tavan bölümleri poliüretan dolgulu panellerle izole edilmektedir. Soğutma grubunun yanı sıra, nem kontrolü için nemlendirme cihazı ve nem alma cihazı kullanılmaktadır. Odaların içinde oluşturulan tam perforeli sac sistemi ile havanın içeriye üflenmesi homojen bir şekilde sağlanmaktadır. Mikro işlemci dijital kumanda paneli ile de test odasının
istenilen sıcaklık değerlerine getirilmesi için gerekli ısıtma, soğutma ve nemlendirme işlemleri yapılmaktadır. Test odaları iklimlendirme sisteminde, kontrol dışı herhangi bir aşırı sıcaklık oluşması durumunda; tüm sistem durdurularak alarm verecek şekilde dizayn edilebilmektedir.

Other products