SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri

SATGEB-2 Titanyum C Blok, Üniversiteler Mah., İhsan Doğramacı Bulvarı, Bina No:37, No: -1/1 ODTÜ Teknokent Çankaya Ankara / Türkiye
+90 312 210 10 15       +90 312 210 11 21      info@sdt.com.tr      www.sdt.com.tr

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. kuruluş yılı olan 2005’ten bu yana, gerçekleştirdiği projelerle, gerek ana yüklenici gerekse alt yüklenici olarak pazarda bilinen bir yer edinmiştir. ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde Ar-Ge’ ye dayalı alanlarda yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir savunma sanayi firması olarak faaliyet göstermektedir.  Sahip olduğu 230 kalifiye personel ile aşağıda belirtilen faaliyet alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir:

  • Görev Sistemleri (Platform Yönetim Sistemleri, Veri Kayıt Sistemleri, Silah Sistemleri)
  • Simülasyon Sistemleri ve Bilişim Teknolojileri (Hava Muharebe Eğitim Sistemleri, Kara Muharebe Eğitim Sistemleri, Deniz Muharebe Eğitim Sistemleri, Uydu ve İHA Sistemleri, Görüntü İşleme ve Veri Teknolojileri)
  • Radar, Elektronik Harp ve Haberleşme Sistemleri, (Radar Sistemleri, EH Sistemleri, Haberleşme Sistemleri)
  • Üretim Programları (RF Karıştırıcı Sistemleri ve Mühimmat Güdüm Elektroniği)

Belirtilen faaliyet alanlarına ek olarak, Tasarım ve Üretim Altyapısı da mevcuttur. Tasarım ve Üretim Altyapısı kapsamında; Yazılım Geliştirme Araçları, Elektronik Tasarım Araçları, Mekanik Tasarım Araçları, Ar-Ge Laboratuvarları, Elektronik Üretim, Elektro Mekanik Montaj ve Kablaj, Mühendislik Destek Fonksiyonları, Çevresel Koşullar Test Laboratuvarı, EMI/EMC Test Laboratuvarı bulunmaktadır.

Bugün itibariyle yaklaşık 4500 m2 tesis altyapısı ve sahip olduğu AS9100 (Rev.D) havacılık kalite sertifikasyonu kalite sistemi ile savunma sanayi için tasarım ve üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. SDT’nin operasyonları ve ürünleri, aralarında IEEE 12207, IEEE 1220, MIL-STD-498 ve MIL-STD-973 olmak üzere uluslararası kabul görmüş mühendislik, kalite yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve program yönetimi standartlarını karşılamaktadır.

 

Raylı Ulaşım Sistemlerine Yönelik Gerçekleştirilen Projelere İlişkin Bilgiler

SDT Savunma Sanayinde edindiği Elektronik Tasarım, Mekanik Tasarım, Yazılım Geliştirme, Elektronik Üretim kabiliyetlerini ve Çevre Koşulları Test altyapılarını; Proje Yönetim, Kalite Yönetimi, Konfigürasyon Yönetimi metotları ile birleştirerek Raylı Sistemler Sektörüne de hizmet etmek arzusundadır.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü ile geçtiğimiz yıllarda yurt dışından tedarik edilen ve Adli Vakalarda da kullanılan, Lokomotif Veri Kayıt Cihazlarının yerlileştirilmesi amacıyla işbirliği yapılmaktadır.

Yapılan yerlileştirme sayesinde;

  • Çok yüksek kalite video,
  • Kaza anı öncesi videonun kaydedilememesi sorunu yerine, kesintisiz kayıt,
  • Çok yüksek depolama alanı, 

gibi modern kabiliyetlere sahip olunacaktır.

Milli Tren Projesi kapsamında, 1 Set (5 araç) için, “Alarm, Yolcu Bilgilendirme ve Kamera Sistemleri” geliştirilmiş olup, 2020 Mayıs ayı içerisinde TURASAŞ Adapazarı Vagon Fabrikası’na teslimatları gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında, PA/PAS sistemi yerlileştirilmiştir ve Yerli Malı Belgesi de alınmıştır.

Bu kapsamda TURASAŞ Adapazarı Vagon Fabrikası’na “Alarm, Yolcu Bilgilendirme ve Kamera Sistemleri” üreterek teslim etmiştir.

Ek olarak, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Eurotem firmaları ile de Lokomotiflere Veri Kayıt Sistemleri geliştirmek üzere anlaşmaları mevcuttur. İlk teslimatların 2021 yılı ilk yarısında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

 

Ürünler

Sertifikaları

AS 9100

İlgili Dökümanlar

İletişim Bilgileri