Alpin Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ovaakça Merkez Mh. Yeni Yalova Yolu Cd. No:575 Bursa
+90 224 267 0490       +90 224 267 0493      info@alpinkimya.com.tr      www.alpinkimya.com.tr

ALPİN KİMYA A.Ş. 1978 yılında kurulmuş ve kompozit ürünler dünyasında üretim yapan Türkiye’nin köklü ve öncü kurumsal firmalarındandır. Ana faaliyet alanı olarak otomotiv ve raylı sistemler sektörüne hizmet vermekle birlikte savunma sanayii, iş makinaları içinde çözümler üretmektedir. Alpin Kimya kendine özgü kalite politikası anlayışı ile müşteri istek ve beklentilerini her noktada karşılamakta, müşterileri ile çözüm ortağı olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bursa’da 6000m2si kapalı, 2000m2‘si açık alanda toplam 8000m2 olmak üzere, modern bir tesise sahiptir. Demiryolu sektöründe yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı müşterileri ile birçok başarılı projelere imza atan ALPİN KİMYA, müşteri istek ve beklentilerini, uzman mühendislik kadrosu ile gerçekleştirerek ileri mühendislik desteği verebilme yeteneğindedir.

Kullandığı entegre yazılımlar ve tasarım programları ile analizlerini, modellerini ve kalıp üretimlerini kendi bünyesinde yapabilmektedir. Her biri konusunda uzman kadrosuyla raylı sistemler sektöründe, Ön ve Arka Maskelerin, Sürücü Kabinlerinin, Pencere, Tavan ve Kapı Panellerinin, Koltukların, WC modüllerinin ve benzer tüm iç ve dış Trim parçaların üretimini anahtar teslim şekilde sağlamaktadır. Firma, ISO 9001, ISO/TS 16949, IRIS kalite belgelerine gururla sahiplik yapmaktadır. AR-GE’ye yaptığı yatırımlarla bünyesine kattığı yüksek teknoloji robotlar ile verimlilik alanında önemli iyileştirmeler sağlamıştır. Raylı sistem müşterilerinin memnuniyet beklentisini en üst düzeyde sağlayan ALPİN KİMYA A.Ş.’nin ürettiği ürünler ve müşteri portföyündeki referanslar bu sonucun bir rastlantı olmadığının en önemli göstergesidir.

Sektör: Raylı Sistemler, Otomotiv, Endüstriyel Ürünler. Üretim yöntemleri: El Yatırma, RTM, Soğuk Baskı (BMC & SMC), İç Tasarım. Referanslarımız: Durmazlar, Ford, Glova, Karsan,
Mercedes, VW, Spheros, Tüvasaş

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
ISO/TS 16949
IRIS
İletişim Bilgileri