Anka Ems

Anadolu O.S.B. 30 Ağustos Caddesi No: 14 Malıköy/Sincan/ANKARA
+90 312 502 30 35       +90 312 502 30 36      info@ankaems.com      www.ankaems.com

ANKAEMS HAKKINDA

ANKAEMS, alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim elektriksel sistemler için ürünler üretmek amacıyla 2017 yılında kurulmuş olup, Ankara Malıköy Anadolu Organize Sanayi Bölgesinde toplam 20.000 m2 alan üzerindeki 18.000m2 kapalı alanda faaliyetlerine devam etmektedir. Güncel teknolojilere uygun makine altyapımız ve nitelikli eleman gücümüz ile tasarımını, üretimini ve satışını yaptığımız ürünler;

  • Silikon Kompozit İzolatörler
  • Harici Tip Ayırıcılar-Yük Ayırıcılar
  • Hava Yalıtımlı Metal Mahfazalı Hücreler
  • Monoblok Beton Kompakt Merkezler

Tüm ürünlerimizin tip testleri, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak akredite laboratuvarlarda tamamlanmıştır.

  • SİLİKON KOMPOZİT İZOLATÖRLER

ANKAEMS’de iki ana grupta silikon kompozit izolatör üretilmektedir.

  1. Askı ve Gergi İzolatörleri (12 kV’dan 550 kV’a kadar) (Türkiye Elektrik İletim A.Ş. İletim Hatları ve Enerji Nakil Hatları, Özel Projeler)
  2. Demiryolu İzolatörleri (52 kV) (TCDD Konvansiyonel ve Hızlı Tren Projelerinde)

. Konsol-Hoban İzolatörleri

. Mesnet İzolatörleri

. Demiryolu Askı-Gergi İzolatörleri

Ayrıca belirtilen ürün grupları dışında kalıp tasarımı yapılarak müşteri isteğine uygun alternatif çözümler sunulmaktadır.

  • HARİCİ TİP AYIRICILAR

“VAEST” serisi Harici tip Ayırıcılar ve Yük Ayırıcılar, Demiryolu hatları için TS EN 62271-103 standardına göre özel olarak tasarlanmıştır. Tüm tasarımlar, yurtiçi ve yurtdışı akredite laboratuvarlarda test edilerek doğrulanmıştır. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu farklı tiplerde üretim yapılmaktadır. TCDD Projeleri ile demiryolu sistemimizde çalışmakta olan yaklaşık 5000 adet “VAEST” imali Ayırıcı ve Yük Ayırıcı bulunmaktadır. Tüm ürün gruplarımızda olduğu gibi bu ürün grubumuzda da satış sonrası hızlı teknik servis, montaj, süpervizörlük hizmeti ile müşteri memnuniyeti üst düzeyde sağlanmaya çalışılmaktadır.

  • HAVA YALITIMLI METAL MAHFAZALI HÜCRELER

ANKA-MH serisi hava yalıtımlı metal mahfazalı hücreler, 36 kV’a kadar olan orta gerilim enerji dağıtım tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmış, anahtarlama düzeni ve kontrol düzenleri grubudur. Hücrelerin tasarımı, TS EN 62271-200 (IEC 62271-200) standardına göre yurt içi ve yurt dışı akredite laboratuvarlarda test edilerek doğrulanmıştır. Modüler yapıda tasarlanan hücrelerin, müşterilerin ihtiyaç duyduğu fonksiyonel özelliklere göre farklı tipleri bulunmaktadır.

  • MONOBLOK BETON KOMPAKT MERKEZLER

ANKA-MKM serisi Monoblok Beton Kompakt Merkezleri, 36 kV’a kadar olan sistem gerilimlerinde kullanılmak üzere beton mahfazalı, monoblok, kompakt tip özelliklerinde TS EN 62271-202 standardına ve TEDAŞ MYD ilgili şartnamesine göre tasarlanmıştır. Gerekli tüm tip deneyler, yurtiçi ve yurtdışında bulunan akredite laboratuvarlarda tamamlanmıştır. Yerli ve milli üretimi ile istihdama katkıda bulunan ANKAEMS’in önümüzdeki süreçteki ana hedefleri; üretimini ve satışını yaptığı, enerji sistemlerinde kullanılan malzemelerde yurt dışına bağımlılığı ortadan kaldırmak, başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere ihracat kapasitesini artırabilmektir.

Products

Certificates

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
Gost-r
Contact Information