+903124860016
Hacettepe Teknoket Üniversiteler Mah. 1596.cad. 6.Ar-Ge A Blok Kat:6, Hacettepe Beytepe Kampüsü, 06800 Çankaya/Ankara
asli.ariemre@numesys.com.tr

Ansys 3B Tasarım

 

Ansys 3B Tasarım ürünleri tüm tasarım mühendisleri için CAD modelleme ve simülasyon olanağı sağlamaktadır. Günümüzdeki ihtiyaç, tasarım mühendisinden hep daha hafif, akıllı ve en iyilemesi yapılmış ürünler beklediği için, daha uygun tasarım araçlarının kullanması da oldukça önemlidir.

3B Modelleme

“Direct modelling” teknolojisi üzerine inşa edilen Ansys SpaceClaim geometri oluşturma, onarma ve düzenlemeyi mühendis için kolaylaştırarak angarya olmaktan çıkarmaktadır. Kavramsal tasarım yapıyorsanız, taranmış veri üzerinden tersine mühendislik yapıyorsanız, veya üretim veya simülasyon için model hazırlıyorsanız, SpaceClaim araçları geometri zorluklarını aşmanıza ve tasarım sürecini hızlandırmakta yardımcı olmaktadır.

Anında Simülasyon

ANSYS Discovery, interaktif tasarım incelemesi sağlamak için, geometri modellemesiyle yakın akuple çalışan anında simülasyon sağlayan bir ortamdır. Yaygın olarak kullanılan akışkanlar, yapısal ve termal simülasyon uygulamalarını destekleyerek, mühendislerin tasarım fikirlerini deneylemesini ve tasarım değişikliklerinden anında geribildirim almalarını sağlar.