Duratek

Gebze Organize Sanayi Bölgesi 700. Sokak No: 720 41480 Gebze
+90 262 751 2060       +90 262 751 0159      info@duratek.com.tr      www.duratek.com.tr

40 yılı aşkın bir maziye sahip ve polimer kimyası konusunda uzmanlaşmış bir firma olan DURATEK, epoksi, poliüretan ve akrilik esaslı sistemlerin tasarımını, üretimini ve pazarlamasını yapmakta. DURATEK, pazardaki özel konumunu, müşteri isteklerine odaklanarak, bunlara cevap verebilmesine borçlu. Kardeş firması PAKSOY KİMYEVİ’nin epoksi hammaddeleri üretebiliyor olması sayesinde de DURATEK, ürün tasarımına bir adım geriden başlayabilmekte. Bu entegre yapı dünyada da az görülür.

DURATEK, inşaat, deniz, kompozit, otomotiv, savunma gibi sanayilerinin yanı sıra, raylı ulaşım sistemleri için de geniş bir ürün paleti vardır.

DURATEK’in raylı ulaşım sistemleri için sunduğu ürünler;

  • Kompozit parçaların üretiminde kullanılabilen, el yatırması, vakum torbalama, vakum infüzyon, RTM – L/RTM, filament sargı ve santrifüjlü döküm gibi yöntemlere uygun, yüksek Tg değerli, oda koşullarında veya fırınlanarak olgunlaştırılan epoksi esaslı laminasyon reçineleri,
  • Kompozit, metal ve benzeri parçaların birbirine yapıştırılmasında kullanılan epoksi veya poliüretan esaslı yapıştırıcılar,
  • Korozyona karşı korunmada kullanılan epoksi veya poliüretan esaslı astar, macun, ara ve son kat boyalar,
  • Yanmayı geciktiricili, zehirli gazlar içermeyen ve düşük yoğunlukta duman yayan kaplama malzemeleridir.

%100 yerli bir firma olan DURATEK’in merkezi ve fabrikası Gebze OSB’dedir. Tuzla, İzmir, Antalya ve Adana’da da bölge müdürlükleri vardır.

DURATEK, Entegre Yönetim Sistemi'ne (K-SEÇ) sahiptir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001
İletişim Bilgileri
Firma Konumu