Figes

Ulutek Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, 16059 Nilüfer Bursa
+90 224 442 8585       +90 224 442 8586      info@figes.com.tr      www.figes.com.tr

FİGES; 1990 yılında Dr. Tarık ÖĞÜT tarafından kurulmuş, ileri mühendislik çözümleri sunan bir mühendislik şirketidir. FİGES’in, İstanbul’da, Ankara ODTÜ Teknokent’de ve OSTİM’de, İzmir’de ve Bursa’da ofisleri bulunmaktadır. FİGES, 20 yılı aşkın kanıtlanmış tecrübesi, % 100 yerli sermayesi ile başta Savunma ve Havacılık Sanayi, Otomotiv, Makine Sanayi ve Beyaz Eşya sektörlerine hizmet sunmakta olup, ülkemizde AR-GE çalışmaları yapılan neredeyse tüm sektörlerde referans sahibidir. 

FİGES, ulusal ve uluslararası firmaların AR-GE ve Ür-Ge bölümlerine ileri mühendislik ve proje hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarında kullanılan yazılım ve donanım ürünlerinin pazarlama ve satış hizmetlerini de vermektedir. Firmamız, dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımı ANSYS’in temsilciliğini kuruluşundan bu yana yürütmekte olup, ayrıca MATLAB&Simulink’in Türkiye’deki dağıtıcılığını 2001 yılından bu yana sürdürmektedir. 

Firmamızın sunduğu başlıca hizmetler: Mekanik Tasarım ve Prototip Üretimi, Anahtar Teslimi Mekatronik Sistem Tasarımı ve Üretimi (Test ve HIL sistemleri), Sonlu Elemanlar Analizleri (statik yapısal analizler; yorulma, titreşim, patlama, düşme v.b analizler), Model Tabanlı Sistem Simülasyonları ve Müşteriye Özel Teknik Yazılım Geliştirilmesi alanlarını kapsamaktadır. Yaklaşık 100 kişi çalışanlarımızın, %10’u doktoralı, %60’ı ise yüksek lisanslı, yetmişi aşkın mühendisten oluşan kadromuzla hizmet vermekteyiz. 

FİGES, ofis ve personel olarak MİLLİ ve NATO Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi’ne ve ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. FİGES’in ayrıca TURQUALITY® Yetkilendirilmiş Danışman Firma ünvanı bulunmaktadır. Kurucumuz ve yönetim kurulu başkanımız Dr. Tarık ÖĞÜT, TAYSAD yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.
 

Certificates

ISO 9001
Contact Information