RC Endüstri Ulaşım araçları A.Ş.

Palladium Tower Barbaros Mah. Halk Cad. Kardelen Sokak No:2/1 Ataşehir İstanbul
+90 216 663 6600       +90 216 663 6602      info@rcendustri.com      www.rcendustri.com

Demiryolu ve karayolu araçları ile bu araçların bileşenlerinin tasarım ve üretimini yapmak için 2003 yılında RC Mühendislik adıyla kurulan şirketimiz, ürün yelpazesini ve üretim kapasitesini sürekli genişleterek sektörümüzdeki önemli üreticiler arasına katılmayı başarmıştır. 

2016 yılında Türkiye’nin önde gelen endüstri gruplarından Erciyas Holding’e katılarak RC Endüstri Ulaşım Araçları A.Ş. ünvanını almış, Erciyas Holding’ten aldığı güçle strateji ve vizyonunu ülkemizin demiryolu araçları geliştirme ve üretimindeki geleceğine odaklamıştır.

Ülkemizin demiryolu ağı üzerinde iki önemli kesişim noktası olan Sakarya ve Sivas’ta toplam 4 fabrikada 30.000 m2 kapalı alanda vagon üretimi ve bakımları gerçekleştirilmektedir.

Sektörün gelecek trendlerini takip eden şirketimiz, vagon tasarımında tecrübeli mühendislik kadrosuyla Ar-Ge çalışmalarında düşük maliyet, daha çevreci, daha hafif, uzun ömürlü ve lojistik etkinlik kavramlarını gözeterek projeler geliştirmektedir. Bu çalışmalar esnasında teknik üniversitelerin öğretim üyeleri ile de iş birliği yapılmaktadır.

Her türlü yük ve yolcu vagonu şasileri, gövdeleri (car body) ve boji parçalarının üretimini gerçekleştirdiğimiz tesislerimizde modern makine parkımız ve otomasyon yatırımlarımız öne çıkmaktadır.

25’er metrelik kabinlerin bulunduğu entegre kumlama ve boyama hattımız; alüminyum ve çelik ürünlerin hassas toleransla ve yüksek kalitede kaynağını sağlayan pulse teknoloji ile donatılmış 48 metrelik robotik kaynak sistemi ve 26 metre uzunluğunda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ve modern işleme merkezi olan 5 Eksenli CNC tezgâhı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

TSI, IRIS, ECM, EN15085, ISO9001, OHSAS 18001, ISO14001 başta olmak üzere, tüm ulusal ve uluslararası yönetim, kalite, üretim ve bakım sertifikalarına sahip olarak üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Products

Certificates

ISO 9001
ISO 14001
OHSAS 18001

Related Images

Contact Information
Company Location
Company Video