TRtest Test ve Değerlendirme A.Ş.

İvedik OSB Mahallesi 2224. Cadde Teknopark Ankara C Blok, 13.Kat, İvedik OSB, 06378
0312 923 99 99       0850 554 58 20      sdinler@tr-test.com.tr info@tr-test.com.tr      https://tr-test.com.tr

TRTEST Test ve Değerlendirme AŞ; Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, TUBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı ve STM ortaklığında kurulmuş bir şirkettir. TRTEST kamu ve özel sektörde mevcut  test alt yapı envanterinin oluşturulması; yurtiçinde yapılamayan testlerin yapılabilirliğinin sağlanması ve üretimden doğrulamaya tüm ihtiyaçların ülkemiz yetenekleriyle çözülmesi konularında faaliyet göstermektedir. Ayrıca TRTEST bünyesinde geliştirilen “Online Test Portali” ile test ihtiyacı olan firmalar ile test altyapısına sahip firmaların bir platformda buluşması sağlanmaktadır. TRTEST’in başlatmış olduğu envanter çalışması ile savunma sanayi firmalarının ihtiyaç duyduğu testlerin (temel standartlar olan “MILSTD 810, RTCA DO 160 MIL STD 461) boyutları 1m³’ün altında olan ürünler için yaklaşık %90’ının yurtiçinden karşılanmasını sağlanabilmektedir.

Siber Güvenlik Ürünleri Test ve Sertifikasyon Projesi kapsamında, Firewall, SIEM, DLP, Zafiyet Yönetimi, Yönetişim Risk Uyumluluk, Siber Tehdit İstihbarat Uç Nokta Güvenliği, Güvenli Mesajlaşma, Kimlik ve Erişim Yönetimi, Video Konferans, IoT ürün grubunda üreticilerin ürünleri, oluşturulan kriterler ve kriterler kapsamında oluşturulan test metodolojileri çerçevesinde TRTEST ve yetkilendirdiği alt yükleniciler ile değerlendirmekte ve testlerden başarı ile geçenlere TRTEST tarafından TRTEST Ürün Uygunluk Sertifikası verilmektedir. Ayrıca TRTEST Test ve Değerlendirme A.Ş tarafından savunma sanayi kapsamında kullanılan ürünlerin belirlenen kriterler çerçevesinde doğrulama yöntemleri ve test prosedürleri uygulanarak TRTEST Onaylı Ürün Belgesi verilmektedir.

Hizmetlerimiz 

- EMI/EMC Testleri
- Fungus Testleri
- Çevresel Testler ( nem , sıcaklık, penentrant , tuz sisi , yağmurlama,toz ve kum testi vs )
- Siber Güvenlik Testi
- Siber Hijyen Belgesi 
- Kara Araçları Testi
-Balistik Testler
- Ürün Belgelendirme
- İHA Yer ve Uçuş  Testi Hizmeti
- Kavitasyon Tüneli
- 3. Taraf Gözetim
- Turqum Belgesi( MAKFED ve MAİB işbirliği ile)
-  TRTEST’ten sağlanacak Test, Analiz ve Belgelendirme hizmetleri için 200.000’ye kadar %70 oranında destek kapsamında ve her bir belgelendirme için üst limit 5.000 TL'dir.
- Uluslararası Gözetim ( Dış ticaret )( B tipi şirket Belgesi)
- Kalifiye Ürün Listesi kapsamında ürün uygunluğu belgesi 
- Yerli Test Altyapı Envanteri
- MIL-STD- 461 EMI/EMC eğitimleri / MIL-STD-810 H eğitimleri / Titreşim Testleri Teorik ve Uygulamalı Eğitimi
- RTCA DO 160G Genel Eğitimi

Sertifikaları

ISO 9001
Tesis Güvenlik
İletişim Bilgileri
Firma Konumu
XQW3+926 Yenimahalle, Ankara [10:55] 39°59'45.3"N 32°45'09.1"E