Yapı Merkezi İDİS

Maslak Mah. Dereboyu Cad. Meydan Sk. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:11 34485 Sarıyer/İstanbul
+90 212 276 84 84       info@ymidis.com.tr      www.ymidis.com.tr

Yapı Merkezi İDİS (İzleme Denetim & İletişim Sistemleri) A.Ş., Yapı Merkezi’nin, karayolu ve raylı sistemler ulaşım sektöründe yenilikçi, uygun maliyetli ve ödüllü projeler sunma yeteneğini ve bu alandaki uzmanlığını güçlendirmek amacı ile 2012 yılında kurulmuştur.

YM İDİS, Yapı Merkezi’nin geniş Sistem Mühendisliği bilgisini ve büyük ulaşım projelerinde karmaşık sorunlara çözümler üretme yeteneğini de artırmayı hedeflemektedir.

Başlıca iş hedefleri:

  • Güvenlikten ve yüksek teknolojiden ödün vermeden, müşterilerine rekabetçi ürünler ve çözümler sunmak.
  • Sistem çözümlerini maksimum verim ve optimum maliyet ile tasarlayarak ve entegre ederek, kendi alanında tercih edilen tedarikçi olmak.
  • Motive edici, heyecan verici, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak, tercih edilen bir işveren olmak.
  • Parçası olduğu projelerin ve çözüm sunduğu sistemlerin çevresel performansını optimize etmek.


YM İDİS; Bilgi ve İletişim Teknolojisindeki değişimlerin ortaya çıkardığı zorlukları aşmak, Yapı Merkezi’nin ulaşım sanayisindeki liderliğini güçlendirmek, çalıştığı sektördeki Bilgi ve İletişim Teknolojisi ile Kontrol Sistemleri mühendislik uygulamalarında ilerlemelere öncülük etmek amacıyla, kardeş şirketler ve teknolojik çözüm ortaklarıyla işbirliği yapmaktadır.

Araştırma ve geliştirme, YM İDİS için her zaman öncelikli iş alanı olacaktır. Bu amaçla YM İDİS, yeni nesil düşük maliyetli demiryolu sinyalizasyon ve kontrol sistemlerinin geliştirilmesi için çalışmalarına 2013 yılının 3. çeyreğinden itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsündeki teknoloji merkezinde devam etmektedir.

Contact Information