ARUS HEYETİNDEN URAYSİM ZİYARETİ

Added Date 17.08.2021

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) tarafından oluşturulan bir çalışma grubuyla Ulusal Raylı Sistem Test ve Araştırma Merkezi ziyaret edildi.

Anadolu Üniversitesi Rektörlük Senato Odası'nda gerçekleştirilen toplantıda URAYSİM’de katedilen gelişmeler hakkında bilgi alındı ve Anadolu Üniversitesi yetkilileriyle değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıya Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kaya, Prof. Dr. Süleyman Sözen ve Prof. Dr. Fatih Temizel, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Tuncan, Genel Sekreter Prof. Dr. Selami Sezgin katılım gösterdi. Toplantıda ayrıca Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri (ARUS) Kümelenmesi Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Serdar Aslan ve TÜRASAŞ Eskişehir Çekilen Araçlar Müdürü Halis Sağır, Test ve Değerlendirme Anonim Şirketi (TRTEST) Genel Müdürü Bilal Aktaş, Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü (RUTE) Müdürü Mehmet Ali Çimen ve RUTE İş Geliştirme Yöneticisi Abdulehad Özdemir, Askeri Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ASELSAN) Raylı Sistemler Direktörü Günay Şimşek, ASELSAN Raylı Sistemlerden Cem Pehlivan ve Kadir Akdere, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Albayrak, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) Yetkilisi Serdar Ünsal ve AYGM İstimlak Daire Başkanı Hakan Bozkurt, Bozankaya Genel Direktörü Yiğit Belin ile Bozankaya Genel Müdürlüğü’nden Emre Aka yer aldı.

Gerçekleştirilen toplantı, URAYSİM Projesi’nin etkililiğini arttırmak amacıyla iletilen taleplerinin dinlenmesi ve projenin geleceğine yönelik görüşlerin alınmasıyla sona erdi. 

Related Images