Formflex Yalıtım

Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cad. No:25 16140 Nilüfer / Bursa / TÜRKİYE
+90 224 314 85 00       +90 224 243 30 90      info@formfleks.com.tr      www.formfleks.com.tr

Formfleks Yalıtım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş, 1983 yılında Erkurt’un kurucuları tarafından, otomotiv sanayine 'bitmiş ürün' vermek için kurulmuştur. Erkurt, zaten bitmiş ürün veriyor olsa da, ağırlıklı faaliyeti asfalt ve keçe hammaddesi üretmekti. Bu yaklaşım sonucunda Formfleks, imalat hayatına, formlanmış taban ve bagaj halıları üretmek suretiyle başlamıştır. Halıların arkasında kullanılan formlu ya da formsuz PU bazlı ses yutucular ile ürün gamını genişletmiştir. Formlu halı ve PU bazlı ses izolasyon malzemeleriyle kendini kanıtlayan Formfleks, 1993 yılında kendi branşında bir dünya firması olan Sommer Industrie ile teknik yardım anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşma sayesinde üretim kapasitesini geliştirme imkânı bulan Formfleks, takip eden yıllardaki çeşitli projelerde Treves, Faurecia ve Rieter gibi her biri kendi konusunda çok önemli firmalar ile iş birliği yapmayı başarmış, 2005 yılında ise Fransız Novetüd firmasıyla ortaklık kurmuştur. 

Formfleks, her konuda, kendi alanındaki ilklere imza atan bir firma olmuştur. Cam elyafı ile takviye edilmiş Honeycomb panellerine PU uygulaması yapmak ve formlamak suretiyle elde ettiği hafif ancak dayanıklı trim malzemerini, ülkemizde ilk olarak Formfleks üretmişti. 

2006 yılında kurulan Formfleks Adapazarı işletmesinde üretilen, patenti Formfleks’e ait MDF üzeri PU uygulaması da Türkiye’de ilk ve tektir. Çevre dostu torpido üretmek üzere tasarlanan, karkası keçe üzeri kaplama olan Ford kamyon torpidoları da dünyada sadece Brezilya’da ve ülkemizde üretilmektedir. 

Formfleks, değerli müşterilerinin istediği Q1, WCM gibi kalite ve üretim sistemlerini kullanarak kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Birçok kez aldığı ödüller arasında; 2002 yılında Toyota Avrupa İmalatçıları arasındaki Cost Management Ödülü ve 2009 yılında Renault’dan aldığı Avrupa kalite ödülü, Formfleks’in konumunu uluslararası platformda kanıtlayan ödüller olmuştur. 

Birçok projede “full system supplier” olarak görev almış, tasarım yapma ve ürün geliştirme konusunda da kendini ispat etmiştir. 

Yeni yatırımları ve faaliyet alanlarıyla Formfleks, otomotiv endüstrisindeki yerini koruyarak, adını farklı 'yeni ilklere' yazdırmanın sabırsızlığı içerisindedir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 14001
İletişim Bilgileri