Otam

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Motorlar ve Taşıtlar Laboratuvarı Binası 34469 Maslak İstanbul
+90 212 276 1612       +90 212 276 1613      info@otam.com.tr      www.otam.com.tr

OTAM, 2004 yılında; İTÜ Vakfı, OSD ve TÜBİTAK ortaklığı ile; Üniversite-Sanayi işbirliğini güçlendirerek, otomotiv sektörünün küresel pazarlardaki rekabetçiliği artırmak amac ile üretim öncesi Ar Ge, test ve sertifikasyon çalışmalarını gerçekleştirmek amacıyla bir merkez yapısında kurulmuştur.

2007 yılında, pekçok kurum tarafından Türkiye’deki en başarılı üniversite-sanayi işbirliği modeli olarak kabul edilen OTAM; İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı, Otomotiv Sanayi Derneği, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği ortaklığında şirketleşerek bugünkü tüzel kişiliğine kavuşmuştur.

OTAM otomotivden kazandığı deneyimle, hızla gelişen raylı taşımacılık sektöründe ki faaliyet gösteren firmalara; ürün geliştirme çalışmalarında önemli bir yer tutan ömür ve dayanım testleri için gerekli test sistemlerinin temini ve sonrasındaki teknik konularında hızlı ve güvenilir teknik destek ve servis hizmetleri vermektedir.

OTAM A.Ş., AIT, IDIADA, Chalmers, KU Leuven, MIRA, Strasbourg Üniversitesi, Firenze Üniversitesi gibi şirket ve üniversitelerin de üye olduğu EARPA'nın üyesidir. 

OTAM 2013 yılı Ocak ayı itibariyle üretim ve geliştirme merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag ’ta olan 40 yılı aşkın bir süredir Servo-Hidrolik Test Sistemleri konusunda hizmet veren Alman INOVA şirketi ile işbirliği yapmak üzere distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri