Parsan

Güzelyalı Mahallesi Parsan Çıkmazı Sokak N0:2/1 34903 Pendik İstanbul
+90 216 493 1266       +90 216 493 1280      parsan@parsan.com      www.parsan.com

1968 yılında kurulan ve 1971 yılında işletmeye alınan PARSAN, İstanbul – Pendik’ te 91.123 m2arazi üzerinde, 27.400 m2 lik bir çatı altında kalıphane, dövmehane, ısıl işlem ve özel talaşlı imalat tesislerini de kapsayan entegre bir çelik dövme ve işleme fabrikasıdır. Türkiye’deki ağır, orta ve hafif kamyonlar ile binek otomobillerin, tarım traktörlerinin, iş makinalarının ve savunma sanayiinin çelik dövme ve işlenmiş parça ihtiyaçlarının büyük bölümü PARSAN tarafından karşılanmaktadır.

Otomotiv Yan Sanayi Sektörünün önde gelen tedarikçilerinden Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş., Kocaeli Dilovası’nda, alanında Avrupa’nın 3 büyük üretim tesisinden birini kuruyor. 15 futbol sahası büyüklüğündeki alanda kurulacak olan tesis, Parsan’ı, dünyanın en önemli ağır ticari araç üreticilerinin motor ve aktarma organları dövme parça tedarikçisi konumuna getirecektir. Yeni tesislerde modern mühendislik teknolojileri kullanılarak üretim önemli ölçüde robotlarla ve sıfır zararlı atık ilkesiyle gerçekleştirilecektir. 160 milyon Avro’ya mal olacak ve Avrupa’nın en modern tesisleri arasında yer alacak Parsan Dilovası Tesisleri, iş güvenliği ve yüksek verimlilik anlayışıyla çalışacaktır. Yatırımlar tamamlandığında halen 650 olan personel sayısı 1800’e ulaşacaktır. Türkiye ve Avrupa Otomotiv ve Makina İmalat Sektörlerinin önemli Dövme Aksam tedarikçilerinden biri olan Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş. Kocaeli Dilovası’ndaAvrupa’nın en büyük motor, aktarma organları ve büyük dövme aksam üretim tesisinden birini kuruyor. Güriş Holding Sanayi Grubu şirketi olan Parsan’ı uluslararası alanda üst sıralara taşıyacak olan tesis, yaklaşık 15 futbol sahası büyüklüğündeki bir alanda kurulacaktır.

İhtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yüzde 10’unu güneş enerjisinden üreterek, yüksek enerji verimliliği ve sıfır zararlı atıkla çalışacak olan tesiste, büyük ölçüde robotlarla üretim yapılacaktır. Halen 650 olan personel sayısı yatırımlar tamamlandığında 1800’e ulaşacaktır. Tamamlandığında toplam 160 milyon Avro’ya mal olacak tesisle, Parsan, aks ve mil üretiminde Avrupa’nın en büyük, diğer aktarma organları ve motor dövme aksamı üretiminde ise, Avrupa’nın üç büyük tesisinden biri olacaktır. Yeni tesislerde, başta otomotiv olmak üzere tarım, iş makinaları, gemi, havacılık, savunma sanayilerinin motor ve aktarma organlarında kullanılan ağır dövme parçaların tedariki de gerçekleştirilecektir. Güriş Holding Sanayi Grubu çatısı altında bulunan şirketler arasında yer alan Parsan’ın, 1968 yılında Pendik’te kurulan fabrikasında; Kalıphane, Dövmehane, Isıl İşlem, Özel Talaşlı İmalat, Entegre Çelik Dövme ve İşleme Tesisleri bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana otomotiv, madencilik, havacılık, savunma gibi sektörlerin dövme parça gereksinimlerini karşılayan Parsan, 46 yıllık deneyiminin getirdiği kaliteli üretimle, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada pek çok önemli markanın tedarikçisi konumuna yükselmiştir. Bugün üretiminin yüzde 85’ini başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç eden Parsan, gerek mal gerekse hizmet kalitesi uluslararası alanda tescil edilmiş, güçlü bir kuruluştur.

İletişim Bilgileri
Şirket Videosu