Robat Kontrol

İTÜ Ayazağa Yerleşkesi ARI Teknokent ARI 6 Binası No:4B D:103,104 34469 Maslak, Sarıyer İstanbul
+90 212 276 9933       +90 212 276 9918      info@robat.com.tr      www.robat.com.tr

25 yıllık akademik temeller üzerine kurulu bir mühendislik firması olan ROBAT KONTROL; kontrol, raylı ulaşımda ölçüm sistemleri ve sinyalizasyon çözümleri konusunda Türkiye’nin öncü bir firmasıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent bünyesinde faaliyetlerine devam eden ROBAT KONTROL; tasarım, imalat, saha montajı ve hizmet sunumu ile müşteri memnuniyetini kazanmayı her zaman başarmıştır. İstanbul – Ankara hızlı treninin Köseköy – Pamukova arasındaki Sapanca, Arifiye, Doğançay ve Alifuatpaşa istasyonlarını kapsayan 60 km’lik bölümü, gerek donanım ve gerek yazılımıyla %100 Robat Kontrol’e ait olan ve Arifiye’de kurulan CTC (merkezi trafik kontrol) sistemi tarafından kumanda edilmektedir.

Öte yandan, makas denetim modülü, firmanın yerli sinyalizasyon projesi kapsamında tasarımını, imalatını ve saha uygulamasını başarıyla yaptığı bir ürünüdür. Denizli–İzmir hattındaki tüm makas motorları, Makas Denetim Modüllerimizce kumanda edilmekte ve anklaşmana konum bilgisi iletilmektedir. Robat Kontrol tarafından geliştirilen Saha Bilgi İletim Sistemi (SBİS), tren hatlarında istasyonlar arası blok ray meşguliyetleri, renk bildirimleri gibi sinyal bilgilerinin ilgili kumanda/anklaşman sistemine iletilmesini sağlar.

Bu sistem, bakır kablo çifti ya da fiber optik kablo üzerinden uzak mesafede haberleşme yapabilmektedir. Firmanın lazer temelli Katener Ölçüm Sistemi ile katener yüksekliğinin ve dezeksmanın statik ve dinamik ölçümü gibi değerleri gerçek zamanda raporlandırılmaktadır. Raylı ulaşım araçlarının yük gabarisini çıkaran Robat Kontrol Gabari ölçüm sistemimiz ise, özellikle yük taşımacılığında yükün yolculuk esnasında kayması gibi problemlerden kaynaklı kazaların önüne geçmek için geliştirilmiştir. Ürünün SIL-4 sertifikasyonu yapılması planlanmaktadır.

Ürünler

İletişim Bilgileri