Yücesan Vagon

Fatih Caddesi No. 32 54580 Arifiye Sakarya
+90 264 229 0098       +90 264 229 2999      bilgi@yucesanvagon.com.tr      www.yucesanvagon.com.tr

YÜCESAN A.Ş., 1982 senesinde kalorifer kazanı imalatı ile sanayi sektörüne adım atmıştır. Takip eden süreç içerisinde alçak ve yüksek basınçlı buhar kazanları, yer altı tankları, asfalt tankları ve ham petrol tankları imalatı yapmıştır.

Ayrıca kanalet fabrikaları ve kereste kurutma fırınları kurmuş ve etkin hale geçirmiştir. YÜCESAN A.Ş. 1994 yılında yolcu vagonu onarım ve revizyon işine başlamış, başlangıç tarihinden bugüne 250’ den fazla yolcu vagonunu (Elektrikli dizi, Kuşetli, Pulman, Kompartmanlı, Yataklı, Restaurant, Konferans (VİP) ) ISO 9001: 2000 kalitesinde ve UIC standartlarına göre periyodik bakım, onarım, dizayn ve modernizasyon işlerini TCDD ve TÜVASAŞ A.Ş.’ ye yapmış ve yapmaktadır. YÜCESAN A.Ş. bu sektörde yakaladığı kalite ve güvenle 2000 yılında diğer etkinliklerini durdurarak tüm gücünü Yurtiçi ve Yurtdışında her türlü demiryolu aracının parça imalatı kompenent ve yedek parça temini, bakım, onarım, dizayn ve modernizasyonuna yöneltmiştir. Ayrıca YÜCESAN A.Ş olarak 2010 yılı itibari ile EN 15085-2 CL 1 (Uluslar arası Demiryolu Uygulamaları- Demiryolu Araçları ve Parçaları) imalat ve onarım kalite belgesini almış bulunmaktadır. Firmamız TCDD ve TÜVASAŞ’a yaptığı işlerin yanına SURİYE Demiryolları(CFS)’ye teknik şartname, proje, komponent temini alanlarında çözümler sunmuştur.

Ayrıca firmamız BULGARİSTAN Demiryolları (BDZ) ve ÖZBEKİSTAN Demiryollarına ait yolcu vagonlarının modernizasyonu projesinde kompanent bazında çözüm ortaklığını sürdürmektedir. 1982 den beri güçlenerek büyüyen YÜCESAN A.Ş. misyonunu “yurtiçi ve yurtdışında her türlü demiryolu aracında tüm teknolojilere uyumlu profesyonel çözüm ortaklığı” olarak belirlemiştir. YÜCESAN A.Ş.’nin üretim tesisi, Anadolu’ya açılan demiryollarının en önemli kavşağı ve yolcu vagonu sanayimizin merkezi olan Sakarya/Arifiye’de faaliyet göstermektedir.

Revizyonunu ve onarımını üstlendiğimiz vagonların yenilenmesi için gerekli tüm üretim birimlerini barındıran tesisimiz, 3 000 metre karesi kapalı, 3 000 metre karesi açık olmak üzere 6 000 metre kare alan üzerine kurulu ve ulusal demiryollarına bağlantılıdır. Revizyona ve bakıma alınan vagonların tek bir çatı altında yenilenmesine ve doğrudan kullanıma hazır olarak çıkmasına olanak vermektedir.

Ürünler

Sertifikaları

ISO 9001
İletişim Bilgileri