Ulusoy Elektrik A.Ş.

1. Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Cad. No:6 06935 Sincan Ankara
+90 312 267 0712       +90 312 267 0517      info@ulusoyelektrik.com.tr      www.ulusoyelektrik.com.tr

Orta Gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için çok çeşitli O.G elektrik ekipmanlarının entegre üretim platformu olarak Türkiye’nin dinamik gücünü dünyaya ispatlayan ve sektör lideri olarak kendi alanına ışık tutan Ulusoy Elektrik A.Ş., endüstriyel hayatına 1985 yılında bir mühendislik şirketi olarak başlamıştır. Orta gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için sunmuş olduğu ideal çözümler ile Türk elektromekanik endüstrisinin önde gelen oyuncularından olan Ulusoy Elektrik, Türkiye pazarındaki yapılanmasını tamamlamış ve dünyaya hizmet vermeye başlamıştır.

Bugün gelinen noktada ulusal ve uluslararası platformda göstermiş olduğu başarı, geniş ve kaliteli ürün gamı, sektörel inovasyonlar ve nitelikli hizmet anlayışı ile pek çok başarılı projeye imzasını atmış bulunmaktadır. Gerçekleştirdiği büyük projeler, üretim kapasitesi ve endüstriyel başarısı ile 2009 yılından bu yana, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan “500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2013 listesinde 393. sırada yerini almış ve sektördeki büyüme hızını artırmıştır.

Ankara ASO 1. Organize Sanayi, Temelli Anadolu Organize Sanayi ve Endonezya Cikarang Organize Sanayi Bölgesinde , toplamda 75.000 m² alan üzerinde 62.000 m²’lik kapalı alanda faaliyetlerine devam etmektedir 500’ün üzerinde nitelikli çalışanı ve 50’nin üzerinde konularında uzman mühendis kadrosu ile ürün dizaynı, geliştirmesi ve AR-GE faaliyetlerinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Ulusoy Elektrik, 50’den fazla ülkeye yapılan ihracat potansiyeli ile Türkiye’nin, dünya çapında orta gerilim elektrik dağıtım ekipmanları üretim lansmanını başarıyla gerçekleştirmektedir. 2013 yıl sonu itibariyle net satış gelirlerinin %57’sini ihracattan elde eden Ulusoy Elektrik, bu başarısıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük İlk 1000 İhracatçı Firması” 2013 listesinde 205. sırada yerini almıştır.

Contact Information
Company Video
https://www.youtube.com/embed/O2Mzgh8wuy0